Kibol Mikołajem ?Dzień 6 grudnia jest dniem w którym każde dziecko czeka na mikołajkowy prezent. Przedstawiciele Fan Clubu Widzewa w Kutnie, reprezentujący również stowarzyszenie kibiców OFC Kutno postanowili wspomóc świętego Mikołaja i przygotowali dla grzecznych dzieci około 200 paczek.

Na początek zdecydowali się odwiedzić Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą Tęcza w Kutnie. Widzewscy Mikołaje nie mieli czapek i brody ale ubrani w charakterystyczne czerwone koszulki w towarzystwie rudowłosego elfa :D rozdawali dzieciakom młodszym i trochę starszym upominki. Widzewskie mikołajkowe paczki zawierały klubowe gadżety: długopis, ołówek, plan lekcji, zakładkę, smyczkę, vlepki oraz słodycze. Największym zainteresowaniem wśród starszych cieszyły się smyczki od razu zakładane na szyję prezentując Młode Pokolenie Fanatyków. Podczas spotkania zakwitła również wymiana handlowa – niektóre dzieci wolały np. słodycze wymienić na kolejny widzewski gadżet.

W placówce spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem, spotkanie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wiele spośród dzieci od razu rozpoznało w nas kibiców Widzewa, niektóre wspominały nasz wspólny wyjazd do Łodzi na łódzki stadion zorganizowany z okazji dnia dziecka na mecz WIDZEW – LECHIA. Odpowiadaliśmy im na przeróżne pytania: od tych dotyczących kibicowania i następnej możliwości wyjazdu na mecz, przez rodzinne – np. czy mamy dzieci, kończąc na takich: czy piłkarze są przystojni i jakie mają ksywki kibice. Opowiadały na jakich pozycjach osobiście grają na szkolnym boisku, niektóre nawet prezentowały swoje sportowe umiejętności. Chłopcy i dziewczęta wyrazili ogromna chęć wyjazdu na kolejny mecz z kutnowskimi kibicami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pomysł dawania sobie autografów. Jak się później okazało nie dlatego, że dzieci pomyliły nas z jakimiś znanymi piłkarzami lecz dlatego, że każde z nich prowadzi tzw. Księgę Życia i każde chciało mieć swoją oryginalną pamiątkę po wizycie mikołajowych kibiców. Na kartkach powstały rysunki herbu Widzewa, pojawiały się dedykacje dla nas i od nas. Niesamowita radość obu stron !

W podziękowaniu od opiekunów i dzieci dostaliśmy własnoręcznie przez nich wykonane rzeźby z masy solnej.

Kolejnym miejscem wskazanym przez Mikołaja i odwiedzonym przez nas był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 Kutnie. Tutaj wizyta była zaplanowana i umówiona na konkretną godzinę i wyglądało to nieco bardziej oficjalnie, tak więc gdy dotarliśmy na miejsce opiekunowie wraz z wychowankami czekali już w specjalnie przygotowanej sali. Kilka słów o nas, kim jesteśmy, kto nas przysłał ;) i przeszliśmy do rzeczy. Dzieci bardzo zaskoczone ale widać zadowolone chętnie odbierały prezenty. Zaraz po wizycie był czas na odrabianie lekcji wobec tego szkolne przyrządy z widzewskimi emblematami zapewne zostały wykorzystane.

Spośród tych 200 paczek część za naszym pośrednictwem trafiła również do dzieci z Żychlina oraz Krośniewic.

Tak niewiele trzeba by wywołać uśmiech, akcja Mikołajkowa dała nam niezwykłą energię! Rośnie Młode Pokolenie Fanatyków!

Podziel się!
 • Facebook
 • Blip
 • Drukuj
 • email
 • Śledzik
 • RSS
 • Wykop
 • Twitter
 • Dodaj do ulubionych
 • Google Bookmarks
 • PDF