?Święto Kutnowskich Kibiców?Przy okazji odbywającej się w Polsce największej imprezy sportowej w historii naszego kraju Stowarzyszenie Kibiców Widzewa Łódź OFC Kutno postanowiło skorzystać z okazji i zorganizowało imprezę plenerową pod tytułem ”Święto Kutnowskich Kibiców”. Bez względu na wszystkie niemiłe okoliczności dotyczące Euro 2012 oraz tzw. reprezentacji Polski impreza była i jest kierowana głównie do mieszkańców naszego miasta i ma na celu promocję piłki nożnej oraz Widzewa.

Poniżej relacja jednego z organizatorów:

08.06.2012 - INAUGURACJA ŚWIĘTA KUTNOWSKICH KIBICÓW – sprawdzian dla OFC KUTNO jako organizatora. Sporo osób pytało o bilety, gdzie wcześniej kupić, czy  będą?? …i słusznie sprzedano komplet! 950 fanów piłki nożnej oglądało transmisję meczu POLSKA – GRECJA. O zaskakującym wyniku spotkania 1:1 świadczy fakt że typowało tak zaledwie kila osób. Kilka minut po 16:00 stadion Kutnowianki opanowali kibice Biało Czerwonych!! Zabrzmiał HYMN POLSKI …gromki śpiew u nie jednej osoby wywołał ciarki i zaczęło się… Dopingowali wszyscy od najmłodszych jeszcze we wózkach, po młodzież, dorosłych, indywidualnie i rodzinnie. Atmosfera i liczebność mieszkańców nas pozytywnie zaskoczyła. Kutnowscy kibice żywo reagowali na zwroty akcji podczas meczu, zmieniając pozycję na stojącą, wykonując charakterystyczny ruch chwytania się za głowę  z niedowierzania! Większość kibiców po meczu reprezentacji opuściła strefę, Ci bardziej wytrwali zostali na meczu ROSJA – CZECHY. Wysiłek organizatorów nie poszedł na marne! Opłaciło się… wiele osób gratulowało pomysłu i konsekwencji w tworzeniu strefy kibica w naszym Kutnie! Organizacyjnie poza wpadką ze zbyt długa kolejką do piwa było dobrze!

Podziękowania dla młodych członków OFC za zaangażowanie!!!

12.06.2012 po raz drugi podczas Święta Kutnowskich Kibiców na stadionie Kutnowianki usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Tym razem Kutnowską strefę kibica odwiedziło ponad pół tysiąca osób. Dopisała pogoda, frekwencja i nastroje kutnowskich fanów piłki nożnej. Przed kulminacyjnym momentem wieczoru sympatycy piłki nożnej mieli szanse sprawdzenia się na murawie pneumatycznego boiska – gdzie wcielając się w rolę piłkarzyka stołowego toczone były koleżeńskie rozgrywki. Dla tych co nie chcieli się spocić przygotowano rozgrywki FIFA 2012. Na 50 calowym TV kibice stawali się na chwilę komputerową reprezentacją wybranego kraju. Wreszcie 20:45 – transmisja spotkania POLSKA – ROSJA! Spotkanie wzbudziło żywe emocje. Mieszkańcy Kutna ośmieleni nieco bardziej niż podczas spotkania POLSKA – GRECJA głośno skandowali POLSKA BIAŁO – CZERWONI, a po pierwszej bramce… jeszcze jeden, jeszcze jeden. Euforia udzielała się każdemu. Ktoś rzucił hasło KTO NIE SKACZE TEN ZA ROSJĄ! I wszyscy zebrani zaczęli skakać!

Korzystając z możliwości jakimi dysponujemy postanowiliśmy umilić mieszkańcom naszego miasta oglądanie meczów reprezentacji. Jednak aby nikt nie miał wątpliwości kto był organizatorem i co jest dla nas najważniejsze w trakcie meczu odpalona została spora ilość rac przy akompaniamencie śpiewów sławiących łódzki Widzew. Pozdrawiamy mieszkańców Kutna podkreślając jednocześnie: Against Modern Football.

Podczas drugiej odsłony Święta Kutnowskich Kibiców nie brakowało zdartych gardeł, przejrzystości obrazu na telebimie i piwa, organizatorzy zadbali o lepszą dostępność tego trunku! Kolejna transmisja w sobotę 23.06.2012 POLSKA podejmie CZECHY! Liczymy na rekord frekwencji, hałasu i oczywiście wyjście z grupy!

16.06.2012 – III odsłona ŚWIĘTA KUTNOWSKICH KIBICÓW – słoneczna pogoda i świetne pozytywne nastroje kibiców – jak się okazało była to tylko cisza przed burzą!! Już kilka minut po 18 na strefie pojawili się pierwsi zagorzali kibice, na początku zajęli miejsca w ogródku piwnym! Stołowe piłkarzyki oraz gra w FIFA 2012 na 55-calowym boisku też cieszyły się zainteresowaniem. Niespodzianką dla sympatyków Widzewa okazała się wizyta Rafała Serwacińskiego – obecnego piłkarza tej drużyny a kiedyś wychowanka MKSu Kutno. Piłkarz pochodzący spod Kutna opowiadał o swoich początkach kariery na stadionie Kutnowianki, podpisywał plakaty i rozdawał widzewskie gadżety dla najmłodszych. Starsi kibice też znaleźli coś dla siebie, odbierali plakaty legendy – niedawno zmarłego Włodzimierza Smolarka. Po 20:00 na trybunach i tym razem narodowy duch i potrzeba wspierania BIAŁO CZERWONYCH nie zawiodły, na stadionie Kutnowianki ok 750 osób wspólnie odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Chwila podniosła, kibice chwycili za szaliki, flagi z nadzieją czekając na wyjście z grupy. Nadeszły jednak ciemne chmury… 70 minuta przyniosła stratę bramki przez Polaków a nad stadionem Kutnowianki rozpętała się burza! DOSŁOWNIE! Początkowo deszcz nie studził gromkich śpiewów i dopingu kutnowskich kibiców, jednak nadciągające grzmoty i ulewny deszcz skutecznie wystraszył fanów piłki! Warunki atmosferyczne  zakłóciły transmisję, przez kilkanaście minut resztka kibiców zgromadzonych pod parasolami i namiotami w strugach deszczu dopingowała w ciemno! Zgasło światło telebimu ale nie zgasł zapał! Mecz wznowiono… oglądać go dokończyła garstka tych najwierniejszych. Na nic jednak doping Polska nie wyszła z grupy. Organizatorzy już planują rekompensatę dla tych kibiców którym nie dane było dokończyć oglądania meczu na kutnowskiej strefie kibica. Niestety impreza plenerowa rządzi się swoimi prawami!! Kolejne transmisje czyli ĆWIERĆFINAŁY już od czwartku 21.06.2012.

Podziel się!
 • Facebook
 • Blip
 • Drukuj
 • email
 • Śledzik
 • RSS
 • Wykop
 • Twitter
 • Dodaj do ulubionych
 • Google Bookmarks
 • PDF