Początki kutnowskiego fan clubu ściśle związane są z jednym z naszych kolegów, który to już w latach siedemdziesiątych zaczął odwiedzać stadion wtedy jeszcze mieszczący się przy ul. Armii Czerwonej 82. Całe szczęście ulica wiele lat później zmieniła swoją nazwę a w międzyczasie grono osób podążających z Kutna w kierunku magicznego miejsca jakim był stadion Widzewa rosła z sezonu na sezon. Tak się złożyło, że nasi koledzy dołączyli do jednych z pierwszych, którzy zapoczątkowali ruch kibicowski po wschodniej stronie miasta Łodzi. Byli też jednymi z protoplastów ekipy wyjazdowej. Oprócz wielkich sukcesów naszych piłkarzy czy to w latach osiemdziesiątych czy później w latach dziewięćdziesiątych bardzo duże znaczenie dla rozwoju fan clubu miało umiejscowienie naszego miasta. Dzięki idealnym połączeniom naszej stacji kolejowej mogliśmy wspierać drużynę w każdym zakątku Polski. To ile nasi fani mieli przygód oraz potyczek i ciekawych historii to można byłoby opisać w dość grubej książce.

Do naszych największych sukcesów na pewno można zaliczyć m.in. zdobycie flagi Lecha Poznań fc Września, flagi GKS-u Bełchatów, flagi AC Fiorentina, słynnej awantury w Gawronach po derbach Łodzi, zwycięskiej ustawki z kibicami Legii. Poza tymi największymi triumfami wielokrotnie dawaliśmy się we znaki wielu ekipom, które przejeżdżając przez kutnowski dworzec musiały drżeć o swoje szale. Aby nikt nie pomyślał, że żyjemy tylko występami naszej „grupy artystycznej” wielu z nas zajmuje się tematami mniej medialnymi. Wielokrotnie organizowaliśmy wyjazdy najmłodszych mieszkańców Kutna na mecze Widzewa w Sercu Łodzi. Wspieraliśmy akcję upamiętniające pamięć Żołnierzy Wyklętych, akcję KolorujeMy, wielokrotnie oddawaliśmy krew, organizowaliśmy Dzień Dziecka itp. itd.

Równo z rozpoczęciem rundy wiosennej 1997 roku powstaje grupa Ultras Leberra Kutno ’97. Grupa ta miała na celu położenie nacisku na aspekty szeroko rozumianej kultury fizycznej. Dzięki licznym zawodom sportowym w których bierze udział po dziś dzień,  ekipa ULK’97 miała przyjemność rywalizować zarówno w kraju jak i za granicą.

Osobnym tematem są spotkania z piłkarzami. Do tej pory udało nam się zorganizować aż sześć takich spotkań. Pierwsze z nich miało miejsce w 1999 roku a przez te wszystkie lata odwiedzili nas m.in. Andrzej Michalczuk, Tomasz Muchiński, Brazylijczyk Giuliano, Bartosz Iwan, Łukasz Broź oraz wielu innych mniej lub bardziej znanych i zapamiętanych piłkarzy. Większość z tych spotkań prowadził oczywiście niezawodny w takich sytuacjach Marcin Tarociński.

Kolejnym sukcesem organizacyjnym jakim możemy się pochwalić jest OFC Kutno, czyli oficjalny fan club Widzewa w Kutnie który rozpoczął swoją działalność 23 sierpnia 2010 roku. Oficjalny czyli z własnym KRS i zgodny ze wszystkimi wymogami, jakie trzeba było spełnić do jego rejestracji. Dzięki temu jesteśmy w stanie czerpać środki z przekazywanego nam 1% podatku. Z uzyskanych środków możemy finansować m.in. wiele akcji charytatywnych, o których czytaliście wyżej.  Z naszej wiedzy wynika, że założenie Oficjalnego FC było pierwszą tego typu inicjatywą kibiców w naszym kraju.

Dokładnie 6 stycznia 2011 oficjalnie wystartowaliśmy z naszą stroną na Facebooku. Jest to jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsza witryna na Facebooku biorąc pod uwagę FC Widzewa oraz wszystkie inne fan cluby pozostałych zespołów w Polsce. Na ten moment naszą stronę polubiło i obserwuje ponad 10 000 osób.

Wyjątkowym dniem dla naszej ekipy była środa 7 października 2015 roku. Po raz pierwszy przyszło nam dopingować nasz Widzew w naszym mieście. W trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski los skojarzył KS Kutno z Widzewem Łódź. Na stadion ruszyliśmy z centrum miasta wyposażeni we flagi na kijach. Efektowny pochód wspomagany przez przyjaciół m.in. z Krośniewic, Gostynina, Łęczycy próbowała blokować prewencja, nie wiedzieć czemu, specjalnie na to spotkanie ściągnięta z Łodzi. Na szczęście udało nam się postawić na swoim i dotarliśmy na stadion na naszych warunkach. Finalnie na samym meczu kutnowski fc przekroczył liczbę 200 osób. Na płocie zawisły nasze najbardziej znane flagi oraz transparenty a pod koniec spotkania użyliśmy sporej ilości pirotechniki.

Wszyscy zapewne kojarzą nasze flagi. Począwszy od barwówek, których to mieliśmy kilkanaście a skończywszy na fladze naszej ekipy U.L.K.’97 która miała swój debiut 5 listopada 2004 roku podczas derbowego spotkania na Al. Unii. Ciekawostką natomiast jest to, że pierwsze szale wydaliśmy dopiero w sezonie 2011/2012. Swoją premierę miały one 18.02.2012 na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Łodzi.

Przez te wszystkie lata śmiało można powiedzieć, że w chwili obecnej mamy trzecią generację fanatyków. Na tą chwilę kutnowska starszyzna może spać spokojnie. Młodzież, która obecnie u nas działa jest bardzo liczna i z roku na rok coraz to prężniej i odważniej działa.

Kończąc ten opis kutnowskiego fan clubu nasuwa się jedna konkluzja. Nasze miasto BYŁO, JEST i BĘDZIE WIDZEWSKIE.

Kutno Tylko Widzew 

Podziel się!
 • Facebook
 • Blip
 • Drukuj
 • email
 • Śledzik
 • RSS
 • Wykop
 • Twitter
 • Dodaj do ulubionych
 • Google Bookmarks
 • PDF