Widzew Łódź - Górnik Zabrze 10.12.2011Przyszedł mróz więc trzeba zamykać rundę jesienną sezonu 2011/2012. Ostatnia kolejka mimo grudniowego chłodu przysporzyła nam wiele emocji, bramek i wreszcie zwycięstwo naszego Widzewa.

Piłkarze zabrali się do pracy już od pierwszych minut spotkania z Górnikiem Zabrze. Efektem tego były gole Budki w 9 minucie oraz Oziębały w 27 minucie. Tak więc mogliśmy się cieszyć zwycięstwem 2:0 na zakończenie rundy. Wynik ten na pewno ucieszył naszych przyjaciół z Chorzowa. Wracając do strzelca jednej z bramek czyli Adriana Budki, warto wspomnieć iż w plebiscycie organizowanym przez stowarzyszenie “Tylko Widzew”  został on wybrany na Widzewiaka Roku.

Kibice czerwono białych mieli tego dnia wiele tematów do dyskusji.

Zaczynając od negatywów to na pewno nikogo nie zachwyciła frekwencja na trybunach. Niestety ceny biletów i pogoda nie zachęcają do oglądania meczy. Kolejny temat to służby mundurowe, które uprzykrzają pod stadionem życie obywatelom na wszystkie możliwe sposoby i pod byle pretekstem. Następna sprawa to transparent na Niciarce. Sam w sobie jest on pozytywny, tylko szkoda że musimy swoich kolegów pozdrawiać w ten sposób a nie na żywo uściskiem dłoni.

Na szczęście pozytywów tego dnia było o wiele więcej. Pierwszy to wyżej wspomniany wynik. Drugi to akcja pomocy schronisku dla zwierząt. Źli kibole przynieśli dziesiątki kilogramów karmy, koce, ręczniki, materace i inne rzeczy które z trudem zmieściły się w kilku samochodach. Trzeci pozytyw to kolega Bliźniak na gnieździe. Ten starszy Pan 🙂 który jest jednym z prekursorów zorganizowanego dopingu na naszym stadionie wspomagał obecnego prowadzącego Stolara. Trzeba przyznać że ten duet wypadł wybornie! Kolejny uśmiech na naszych twarzach wzbudziła bardzo liczna grupa kibiców moskiewskiego CSKA. Cztery dni wcześniej około 150 Widzewiaków wspomagało ich w meczu ligi mistrzów z Interem na mediolańskim San Siro, teraz oni odwiedzili nas. Wiele osób dyskutowało o tegorocznych Mikołajkach które dzięki zaangażowaniu i poświęceniu fanów Widzewa mocno utkwiło w pamięci tysiącom dzieciaków. Kutnowska akcja była tylko jedną z wielu ponieważ Mikołaj zawitał także do dzieci w innych widzewskich miastach. Ukazały się też szale Visitors nawiązujące do pewniej historii której to opis wkrótce będziecie mogli przeczytać na stronie KTW.

Na koniec roku zwycięstwo odniósł również Ruch Chorzów pokonując Koronę Kielce 4:1.

Pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie Górnik – Widzew w Zabrzu zakończył się wynikiem 1:1.